Organizacja

Lata doświadczeń to dobra organizacja

Jesteśmy przedszkolem niepublicznym, wpisanym do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, spełniamy wszystkie prawne wymagania i posiadamy zatwierdzenia SANEPID-u i Straży Pożarnej.

Działamy od 2009 roku.

Przyjmujemy dzieci od 2,5 do 6 lat. Prowadzimy także zajęcia „zerówki”, czyli roczne przygotowanie przedszkolne.

Przedszkole czynne jest w dni powszednie w godzinach 7.30 – 18.00
z dwutygodniową przerwą wakacyjną w lipcu.

Lokalizacja i infrastruktura

Nasze przedszkole jest położone w zacisznej i zielonej okolicy na Natolinie, przy ul. Lokajskiego 14, tuż obok szkoły Podstawowej nr 340. Przedszkole zajmuje przestronny lokal na parterze, dzieci przebywają w jasnych salach z przylegającymi do nich toaletami.

Posiadamy własny, bezpieczny, ogrodzony plac zabaw, w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola.

Wygodny dojazd autobusami lub metrem do stacji Natolin.

Wyżywienie

Nasze przedszkolaki spożywają trzy smaczne, domowe posiłki, przygotowane zgodnie z zaleceniami dietetyka – śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek.

Napoje są dostępne dla dzieci przez cały dzień bez ograniczeń.

Dla alergików zapewniamy dietę eliminacyjną dostosowywaną indywidualnie.

Współpraca z Rodzicami

Dobro dziecka jest naszym wspólnym celem, dlatego dbamy o współpracę z rodzicami.

Proponujemy Państwu:
 • w okresie adaptacyjnym możliwość przebywania w przedszkolu razem z dzieckiem,
 • raz w tygodniu możliwość uczestniczenia w akcji „Rodzice czytają dzieciom w przedszkolu”,
 • imprezy okolicznościowe, świąteczne oraz integracyjne, na które zapraszamy rodziców,
 • wystawianie przez Państwa spektakli dla dzieci,
 • zebrania grupowe raz w roku i w razie potrzeby,
 • przesyłanie drogą mailową informacji, o tym co robiliśmy w danym miesiącu,
 • prywatny folder ze zdjęciami uzupełnianymi codziennie, aby mogli Państwo być na bieżąco z tym co się dzieje w przedszkolu,
 • rozmowy z nauczycielami dotyczące spraw bieżących (według potrzeb),
 • raz lub dwa razy do roku kompleksowe omówienie postępów dziecka (w zależności od potrzeb).

Czas na odpoczynek

Dbając o harmonijny rozwój emocjonalny i intelektualny przedszkolaków zapewniamy im czas na relaks, wyciszenie lub sen.

Umożliwiamy dzieciom, w zależności od indywidualnych potrzeb warunki do snu lub relaksu przy czytanych książeczkach, opowiadaniach lub słuchowiskach. Prowadzimy zabawy oddechowe i wyciszające, które ułatwiają wypoczynek i regenerację sił przed popołudniem w przedszkolu.

Leżakowanie jest tylko dla chętnych.

Adaptacja

Wspieramy rodzica i dziecko w stopniowym wejściu w świat przedszkola.

Dziecko zapisane do przedszkola może przebywać w sali razem z opiekunem przez okres niezbędny 
do oswojenia się z nową sytuacja, nowymi ludźmi i poczucia się bezpiecznie.

Organizację tego okresu ustalamy indywidualnie w zależności od potrzeb dziecka i możliwości rodziców.

Uważamy, że ten wspólny początek ułatwia dziecku wejście w świat przedszkola. Dzięki niemu, może nas poznać, zobaczyć, że w przedszkolu jest ciekawie i miło i wtedy dużo łatwiej rozstaje się z rodzicem.

Także dla rodziców jest to okazja, żeby przyjrzeć się z bliska naszej pracy, podejściu do dzieci, poobserwować jak wyglądają zajęcia, poznać wychowawczynie swojego dziecka, uzyskać wsparcie w tej nowej i nie zawsze łatwej sytuacji.

My także lubimy ten czas. Cieszymy się, że mamy okazję Państwa poznać i że od początku działamy wspólnie dla dobra dziecka.

Opłaty

Czesne wynosi 1700 PLN

Posiłki są wliczone w czesne. Nie płacą za nie Państwo dodatkowo.

W ramach czesnego zapewniamy:
 • opiekę w godzinach: 7.30-18.00,
 • wszystkie zajęcia programowe,
 • zajęcia dodatkowe,
 • opiekę pedagoga i logopedy,
 • trzy posiłki,
 • codzienne zabawy na świeżym powietrzu,
 • atrakcje w przedszkolu (koncerty, uroczystości okolicznościowe, bale),
 • lekcje w terenie (w bibliotece, na poczcie etc.).

W Okresie adaptacyjnym (max. 3 miesiące) istnieje możliwość zapisania dziecka na krótszy pobyt w przedszkolu – do 5 godz., wtedy opłata wynosi 1 400 PLN.

Rodzeństwo naszych przedszkolaków obowiązuje obniżona stawka 1500 PLN.

Wpisowe do przedszkola wynosi 1000  PLN, jest to jednorazowa, bezzwrotna opłata, wpłacana przelewem na konto przedszkola w dniu rezerwacji miejsca.

Rodzice o naszym przedszkolu

Arrow
Arrow

Super miejsce dla naszego dziecka!

Po pełnej serdeczności i zrozumienia adaptacji (której bardzo się obawialiśmy) Tadzio bardzo chętnie chodzi i zostaje w przedszkolu.
W przedszkolu panuje domowa i miła atmosfera w połączeniu z profesjonalnym podejściem do zajęć i dzieci.
Kadra pedagogiczna jest czujna, zaangażowana i bardzo lubiana przez dzieci.
Przedszkole aktywnie włącza również rodziców w działania.

To był najlepszy wybór dla naszej pociechy! Jesteśmy spokojni o opiekę i rozwój naszego dziecka.

Dariusz Szubert

Początkowe założenie było takie, że posyłamy naszego syna do przedszkola zaraz obok domu. Chcieliśmy też malca zaznajomić z takim miejscem odpowiednio wcześniej. W placówce blisko nas akurat nie odbywały się spotkania adaptacyjne, a dzięki wujkowi Google trafiliśmy na kółko graniaste organizowane w Inspirenie. W telegraficznym skrócie: warto było.

Po pierwszej godzinie wraz z małżonką wiedzieliśmy, że to jest odpowiednie miejsce dla naszego malucha. Raz, że młody człowiek się tam bardzo szybko odnalazł, a dwa, że metody wychowawcze tam stosowane są zbieżne z naszymi (empatia, indywidualne podejście do każdego dziecka, brak nagród i kar, dużo rozmów) Personel tam pracujący świetnie sobie radzi z maluchami, a właściciele – Małgorzata i Jacek – są ludźmi pełnymi pasji. To nie jest coś, co można udawać.
Zostawiając malca w Inspirenie zawsze mamy pewność, że jest on tam bezpieczny, a jakakolwiek sytuacja wymagająca naszej atencji jest nam komunikowana w profesjonalny sposób. Jesteśmy informowani o postępach w jego rozwoju na indywidualnych i regularnych spotkaniach. Ilekroć potrzebujemy rozmowy na temat naszej pociechy, założyciele Inspirenu zawsze mają dla nas czas. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że im także bardzo zależy, rozumieją nas jako rodziców i szczerze to doceniamy.
Kadra pracownicza także jest dobrana tak, że szybko nabiera się przeświadczenia o tym, że to odpowiedni ludzie do zajmowania się dziećmi. Na samym początku zostawałem z synem po kilka godzin dziennie i widziałem, jak panie przedszkolanki radzą sobie z różnymi problemami (rozmowa, empatia itp.). Nie rozwiązałbym ich lepiej. Nie wywierano też na mnie ani moim synu żadnej presji, mogłem pozostać z nim tak długo, jak było to konieczne. Początkowo bardzo nieśmiały, po dwóch tygodniach sam mi zakomunikował, że chce już być sam. Ten proces odbył się naturalnie, a obserwując z boku środowisko, w którym przyjdzie spędzać mojemu dziecku kilka godzin dziennie, utwierdziłem się tylko w tym, że będzie mu tam dobrze.
Inspiren organizuje sporo zajęć dodatkowych, maluchy często wybierają się na różne wycieczki, są organizowane wydarzenia okolicznościowe dla rodziców/dzieci/dziadków itp., a miłym dodatkiem jest regularnie podsyłana galeria zdjęć z dzieciakami w akcji. Wisienką na torcie jest indywidualne żywienie na nasze życzenie. Naprawdę sporo tego, co jako rodzice bardzo doceniamy i często jesteśmy pozytywnie zaskakiwani.
Najważniejszy w tym wszystkim jest nasz syn. Rozmowy z nim o tym, jak mu w przedszkolu jest, raz po raz dają nam do zrozumienia, że czuje się tam dobrze, że wybraliśmy dla niego przyjazne i odpowiednie miejsce. Przez blisko dwa lata bardzo się rozwinął. Jest pogodnym, empatycznym dzieckiem i jesteśmy głęboko przekonani o tym, że bardzo duża w tym zasługa Inspirenu.

Napisanie, że jesteśmy zadowoleni to mało. Placówka stworzona przez Małgorzatę i Jacka jest wyjątkowa. Gorąco ją polecamy.

Dawid Grzyb

Pewnie nie ma idealnego przedszkola, bo każdy rodzic ma nieco odmienne oczekiwania. To co niewątpliwie jest mocną stroną Inspiren, to ciepła, kameralna atmosfera, wiele życzliwości we wspieraniu dzieciaków w stawaniu się coraz bardziej samodzielnymi i duża pomysłowość w urozmaicaniu zajęć. Do tego coś, co dla nas było ważne, zdrowy balans między ilością zajęć, a czasem na zabawę.

Jeżeli ktoś właśnie tego szuka, to Inspiren będzie świetnym miejscem dla jego pociechy. Albo dwóch, jak w naszym przypadku

Wojtek Duda

Dołącz do naszej społeczności

Bądź na bieżąco – zalakuj FB i IG

wkrótce pojawi się coś więcej 🙂