O nas

Koncentrujemy się na rozwoju emocjonalnym i społecznym dzieci

INSPIREN istnieje od 2006 roku. Zaczynaliśmy od zajęć przygotowujących do przedszkola dla 2-3 latków „Kółko Graniaste”.  Dzięki nim utwierdziliśmy się w przekonaniu, że praca z dziećmi jest naszą misją.

Dlatego w 2009 roku otworzyliśmy prywatne Przedszkole Inspiren przy ulicy Lokajskiego 14. Uczęszczają do nas dzieci z Natolina, Kabat, dalszych części Ursynowa, a nawet Mokotowa i Wilanowa. Praca z dziećmi jest naszą pasją. Przedszkolaki ciągle nas zaskakują, uczą wrażliwości i uważności, zarażają radością. Wspaniale jest obserwować jak stają się coraz bardziej samodzielne, nabierają pewności siebie, pomagają młodszym.

Książki Adele Faber i Elein Mazlish oraz „Wychowanie bez porażek” Gordona zainspirowały nas już ponad dwadzieścia lat temu, kiedy na świat miała przyjść nasza córka. Teraz metody w nich zawarte pomagają nam i naszym pracownikom wspierać dzieci w rozwoju i radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

1.
koncentracja na rozwoju emocjonalnym i społecznym
Arrow

 • aby dzieci potrafiły rozpoznawać emocje swoje i innych, a także radzić sobie z nimi;
 • aby nauczyły się komunikować swoje potrzeby, słuchać innych, dochodzić do porozumienia;
 • potrafiły się zachowywać kulturalnie;
 • dbały o siebie, ale także o innych;
 • aby cieszyły się dobrymi relacjami z kolegami i koleżankami.

 

To cele długofalowe, ale solidne podstawy można budować już w przedszkolu.  Robimy to, aby naszym wychowankom:

 • dobrze się żyło w świecie, wsród ludzi,
 • żeby potrafili radzić sobie z trudnościami,
 • i budowali zdrowe relacje.

2.
uczenie samodzielności
Arrow

Zaczynając od

 • ubierania, jedzenia, mycia rąk i zębów,

 

przez

 • samodzielne decydowanie o tym czego potrzebuję,
 • proszenie o pomoc,
 • pamiętanie o swoich zabawkach itd.

 

po

 • organizowanie pracy grupy dzieci,
 • proszenie o pomoc,
 • samodzielne rozwiązywanie konfliktów.

 

Uczymy dzieci samodzielności i odpowiedzialności. Dzięki temu zyskują poczucie sprawstwa i wiary w siebie.

3.
spójność wychowawcza
Arrow

Opieramy się na książkach:

 • Faber i Mazzlich „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” i pozostałych
 • Thomasa Gordona „Wychowanie bez porażek”.
 • oraz na szerokiej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi.

 

Dzięki temu, że mamy jasne reguły i spójne podejście, dzieci czują się bezpiecznie,

4.
metoda projektów – sposób realizacji podstaw programowych
Arrow

Dzięki temu nowatorskiemu podejściu, dzieci:

 • uczą się z własnych doświadczeń i obserwacji,
 • chętnie uczestniczą w zajęciach,
 • stają się aktywne, kreatywne i odpowiedzialne,
 • rozwijają umiejętność współpracy w grupie i poczucie własnej wartości.

5.
bliska współpraca z rodzicami
Arrow

Jesteśmy razem przez kilka lat. Chcemy ten czas wykorzystać jak najlepiej.

Dlatego:

 • przekazujemy na bierząco rodzicom informacje o funkcjonowaniu dziecka w przedszkolu,
 • spotykamy się na indywidualnych rozmowach, aby omówić szczegółowo rozwój dziecka, ustalić przyczyny i rozwiązania ew. trudności, sposoby wspierania rozwoju itd.
 • zapraszamy rodziców do udziału w życiu przedszkola – czytaniu dzieciom, organizowaniu przedstawienia dla dzieci, występowaniu, jako eksperci.

 

Pozwala to Państwu poznać się, poznać nas i inne przedszkolaki. Tworzy dobrą atmosferę, w której dzieci lepiej się czują i rozwijają.

6.
klub młodego odkrywcy – uczymy przyszłych naukowców
Arrow

Klub Młodego Odkrywcy to inicjatywa Centrum Nauki Kopernik Kluby powstają w szkołach, przedszkolach, domach kultury.  Dzieci i młodzież mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekunów. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę.

W naszym przedszkolu też działa taki klub! Dzięki temu możemy korzystać z doświadczeń innych klubów i wymieniać się pomysłami.

 

Deco

Prywatne Przedszkole Inspiren stworzyliśmy dla:

WASZYCH DZIECI

jako bezpieczne miejsce, w którym wspieramy ich rozwój 
w kluczowych, pierwszych latach życia.

WAS, RODZICÓW

chcemy inspirować, dzielić się wiedzą na temat rozwoju dziecka 
i pomysłami na radzenie sobie z tą piękną, lecz niełatwą rolą.

Małgorzata Renkiewicz

Jestem dyrektorem przedszkola, zajmuję się stroną dydaktyczną i personalną oraz coachingiem rodzicielskim.

Prowadziłam bloga o wychowaniu OKO CYKLONU, który wciąż jest dostępny, a teraz pracuję nad nowym projektem, który wkrótce ujrzy światło dzienne.  Przez wiele lat, byłam także współwychowawcą w jednej z grup, a dziś nadal prowadzę zajęcia ABC emocji.

Wychowanie przedszkolne to mój drugi fakultet, trzeci to psychologia 🙂  Nie od razu odnalazłam powołanie, ale teraz, już od wielu lat, wiem, że właśnie to zawsze chciałam robić. Praca z dziećmi i ich rodzicami przynosi mi wiele frajdy i satysfakcji, cieszę się słysząc, że jest pożyteczna.

Jacek Renkiewicz

Zajmuję się stroną finansową, prawną i organizacyjną przedszkola, ale prowadzę także zajęcia z dziećmi rytmikę, eksperymenty i zajęcia techniczne. Dociekliwość i kreatywność dzieci niezwykle mnie inspiruje. W przedszkolu założyłem Klub Młodych Odkrywców, któremu patronuje Centrum Nauki Kopernik. Bardzo zależy mi na tym, żeby dzieci samodzielnie odkrywały, że nauka może być wspaniałą przygodą.

Nasza misja

Wyposażenie dziecka w umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu i szczęścia w życiu.

Szczególną uwagę w naszym przedszkolu zwracamy na:

 

 • Szacunek
 • Wszechstronny rozwój dzieci (z akcentem na: wiarę w siebie, samodzielność, ciekawość świata i inteligencję emocjonalną)
 • Spójne i przejrzyste zasady w wychowaniu
 • Bezpieczeństwo
 • Współpracę z rodzicami
 • Dobrą zabawę

 

Nasi wychowawcy

Nasz zespół to nie tylko my dwoje, to grupa przemiłych, ciepłych i uważnych specjalistów, 
w rękach których Wasze dzieci są całkowicie bezpieczne.

Pedagog z 10 letnim doświadczeniem. Uśmiech i satysfakcja dzieci, gdy same osiągną upragniony cel, są dla mnie największą motywacją do dalszej pracy. Prywatnie mama 4-latki. Bardzo lubi gotować.

Dominika Nowak
Nauczyciel wspomagający / pedagog specjalny

Absolwentka psychologii oraz podyplomowych studiów pedagogicznych. Świat dziecka, jego rozwój w różnych obszarach, od zawsze ją interesował. Bardzo lubi aktywnie spędzać czas ze swoim psem.

Oliwia Dębowska
nauczyciel wychowawca

Kocha pracę z dziećmi i czerpie z niej ogromną radość. Szczególnie z możliwości obserwowania postępów w ich rozwoju. Pragnie zapewnić im bezpieczne i przyjazne środowisko, aby mogły rozwijać swoje talenty i budować relacje. Poza pracą biega, tańczy, gra na pianinie i dużo czyta.

Kinga Waszewska
Nauczyciel wychowawca

Jest pełna energii. Kocha pracę z dziećmi i ma naturalny dar nawiązywania z nimi relacji. Jej pasją jest fotografia, która pozwala jej uchwycić piękno chwili.

Zuzanna Majewska
nauczyciel wychowawca

Pedagog i logopeda z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy w szkołach, przedszkolach i organizacjach pozarządowych. Interesuje się sztuką, lubi ciszę i przyrodę. Prywatnie żona i matka czwórki dzieci.

Angelika Talarek
logopeda

Rodzice o naszym przedszkolu

Arrow
Arrow

Zawsze byliśmy przekonani do idei przedszkola i chcieliśmy, żeby Andrzej został przedszkolakiem tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. Tym bardziej zaskoczył nas problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na Ursynowie. Wszystkie przedszkola, które odwiedziliśmy, traktowały nas – rodziców jak niepotrzebne, szkodliwe ogniwo w relacjach między przedszkolem a dziećmi. My jednak nie wyobrażaliśmy sobie wychowywania Andrzeja w sposób spójny i odpowiedzialny bez współpracy z miejscem, gdzie miał spędzać większość dnia. Na szczęście znaleźliśmy Inspiren. Choć okres adaptacyjny był trudny, to udało się nam zorganizować go, przy współpracy z Panią Małgosią i Panem Jackiem, w sposób nam odpowiadający, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Był to czas potrzebny nie tylko Andrzejkowi na przygotowanie do samodzielnego, przedszkolnego życia, ale także dla nas – czas niezbędny do nabrania zaufania do instytucji i osób, które teraz miały mieć duży wpływ na nasze dziecko.

 

Przedszkole Inspiren stworzyło nam możliwości współuczestnictwa w Andrzejka przedszkolnym życiu na wiele różnych sposobów: wspólne wyjścia, udział w przedstawieniach, angażowanie nas w projekty, które realizują dzieci, promocję czytania książek przez rodziców dla dzieci… Szczególnie odpowiada nam nacisk, jaki położony jest w Inspiren na rozwój emocjonalny dzieci oraz na kwestie wychowawcze. Dzięki temu Andrzej uczy się, jak na miarę swoich możliwości, radzić sobie z problemami i jak ujarzmić otaczający go świat. Teraz Andrzej ma trzy latka – z uśmiechem idzie do przedszkola i z uśmiechem z niego wraca, a my jesteśmy spokojni, że oddajemy naszego brzdąca w miejsce, które lubi i które nazywa swoim ukochanym przedszkolem.

Kasia i Jacek, rodzice Andrzeja

Przedszkole Inspiren jest naprawdę świetnym miejscem, gdzie z pełnym spokojem zostawiam codziennie swoje dziecko. Kadra jest serdeczna, kompetentna, kreatywna i wspierająca dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje niezwykle podejście pedagogiczne w obliczu wyzwań, gdzie szybko reaguje się w sytuacjach wymagających. W przedszkolu przywiązuje się szczególną uwagę do rozwoju emocjonalnego dzieci oraz utrwala się w dzieciach pozytywne wartości. Dodatkowo standardem są rozwijające eksperymenty, koncerty oraz wycieczki. Jedynie żałuję, że starsza córka trafiła tu tylko na jeden rok do zerówki. Jest to wspaniałe miejsce, które w pełni polecam 🙂

Tomasz Witos

Szczerze polecam to przedszkole wszystkim dzieciom i ich rodzicom. Dzieci znajdą tu dużo ciepła, zrozumienia, szacunku, ciekawych i rozwojowych zajęć. Rodzice natomiast mądrość i doświadczenie kadry, z którego można korzystać pełnymi garściami. Jestem bardzo wdzięczna całej ekipie Inspiren za te 4 lata przedszkolnej przygody. Świadomość, że córka wkracza w świat szkolny z bagażem dobrych i wzmacniających doświadczeń jest bezcenna 🙂

Anna

Dołącz do naszej społeczności

Bądź na bieżąco – zalakuj FB i IG

wkrótce pojawi się coś więcej 🙂