Konsultacje

Konsultacje są to indywidulane spotkania dla rodziców, którzy:

 

Podczas konsultacji pedagog, korzystając z aktualnej wiedzy psychologicznej, pedagogicznej i wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi i rodzicami, doradza Państwu optymalny sposób postępowania i komunikacji z dzieckiem.

1.
chcą znaleźć rozwiązanie trudnych wychowawczo sytuacji
Arrow

Do wykonywania swojego zawodu przygotowywaliście się, często przez wiele lat, a żeby zostać rodzicami, nie potrzebujecie lektur, egzaminów ani dyplomu.

A przecież to właśnie w domu, z dzieckiem wyzwania są często trudniejsze niż w pracy i nikt Cię nie zastąpi. Nie możesz zrezygnować, ani pójść na urlop zdrowotny 🙂

Kiedy zostajesz z maluchem krzyczącym na środku sklepu  lub wystraszonym przed wejściem do przedszkola, kiedy dziecko nie chce odrabiać lekcji, nie zawsze wiesz co robić.

Może nie chcesz powielać wzorców ze swojego rodzinnego domu, może nie ufasz swojej intuicji, albo to, co ona Ci podpowiada nie działa. Może patrzysz na świat i masz wątpliwości, czy to co robią inni jest słuszne, ale nie chcesz, aby Twoje dziecko było inne niż wszyscy.

Dzieci są różne, rodziny także, jednak pula standardowych problemów jest ograniczona.

Dlatego ukończenie studiów pedagogicznych i wielu szkoleń, wiedza teoretyczna oraz doświadczenie zebrane przez lata pracy z setkami dzieci, pozwala mi zrozumieć i wspierać rodziców w wypracowywaniu skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dzieci.

2.
mają wątpliwości jak rozumieć zachowanie dziecka
Arrow

 • czy obrażanie się, krzyki, płacze to sygnały, że coś złego się dzieje?
 • czy zachowanie dziecka wynika z problemów rozwojowych?
 • może to, że wciąż mówi nie,  jest normalne w tym wieku?  Ale jak na to reagować? Czekać, aż wyrośnie? Wspierać, żeby było asertywne w przyszłości? Czy może starać się jednak czasem przekonać do tak?
 • czy dziecko, które jest ciche, łatwo się podporządkowuje, to dziecko, które się boi? A może ma taki temperament? Czy starać się je ośmielać, czy zaakceptować to co jest?

 

Jak rozumieć zachowania dziecka, żeby je lepiej poznać i lepiej wspierać? To fascynujący temat. Zgłębienie go pozwala nawiązać lepszą relację z potomkiem, odkryć ewentualne problemy i reagować tak, aby dawać akceptację i potrzebne bodźce do rozwoju.

3.
szukają sposobów skutecznego wsparcia dziecka w kryzysowej sytuacji np.: trudności z rówieśnikami, rozwód, narodziny rodzeństwa
Arrow

Kryzys nie musi być druzgoczący czy traumatyzujący. Sytuacje trudne te większe i mniejsze mogą być okazją do wzrostu i rozwoju.

Twoje wsparcie, reakcja na sytuację, akceptacja emocji dziecka, sposób rozmowy – to wszystko może pomóc dziecku przejść przez trudności łatwiej.

 • Jeśli będziesz wiedzieć jak reagować, masz większą szansę, że w kolejnych trudnych sytuacjach:
  • dziecko samo sobie poradzi, bo już będzie wiedziało jak,
  • albo zwróci się do Ciebie, bo będzie mieć zaufanie, że wysłuchasz, wesprzesz i pomożesz, jeśli będzie taka potrzeba.

4.
chcą poprawić komunikację z dzieckiem
Arrow

Znasz te zwroty?

 • Ile razy mam Ci powtarzać?
 • A ty jak zwykle..
 • Nie zaraz, tylko już!
 • Kasia już się ubrała, a ty czemu się tak guzdrzesz?

 

Pamiętasz jak się wtedy czułaś/-eś?

Chcesz mówić inaczej, ale nie do końca wiesz jak?

Próbujesz jakoś dotrzeć do dziecka, ale to nie działa?

Dobrej komunikacji można się nauczyć.

Komunikacji, która:

 • pozwala się naprawdę zrozumieć,
 • ułatwia budowanie dobrej relacji,
 • da dziecku wzorce do dobrego porozumiewania się z przyszłymi przyjaciółmi, partnerami, współpracownikami i twoimi wnukami 🙂

 

5.
pragną być najlepszymi rodzicami na świecie, tylko nie zawsze wiedzą jak.
Arrow

Jeśli mielibyśmy idealnych rodziców, to wystarczałoby robić to co oni 🙂

A skoro nikt nie jest idealny, a dodatkowo świat bardzo się zmienił od naszego dzieciństwa, to warto sięgnąć po wiedzę, która jest teraz na szczęście dużo łatwiej dostępna, niż dla naszych rodziców.

 •  Nie mogę obiecać, że zostaniesz idealnym rodzicem 😉 ale,  mogę obiecać, że,
  • przekażę Ci aktualną wiedzę na temat rozwoju dziecka, jego potrzeb, możliwości itd.
  • przeanalizuję z Tobą możliwe przyczyny zachowań dziecka,
  • poszukamy wspólnie rozwiązań najlepszych dla Twojej rodziny,
  • zaopatrzę Cię w naukowo potwierdzone narzędzia, które będą wsparciem w rozwiązaniu problemów z którymi do mnie trafisz.

 

Kto prowadzi konsultacje?

Małgorzata Renkiewicz – pedagog, tearapeuta pedagogiczny.

Współzałożycielka, dyrektorka i  wieloletnia nauczycielka w przedszkolu Inspiren.

Autorka bloga Oko Cyklonu.

Doradca wychowawczy.

Ile trwają konsultacje?

Jednorazowe spotkanie trwa 60 minut.

Koszt konsultacji?

150 PLN

Rodzice o naszym przedszkolu

Arrow
Arrow

Zawsze byliśmy przekonani do idei przedszkola i chcieliśmy, żeby Andrzej został przedszkolakiem tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. Tym bardziej zaskoczył nas problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na Ursynowie. Wszystkie przedszkola, które odwiedziliśmy, traktowały nas – rodziców jak niepotrzebne, szkodliwe ogniwo w relacjach między przedszkolem a dziećmi. My jednak nie wyobrażaliśmy sobie wychowywania Andrzeja w sposób spójny i odpowiedzialny bez współpracy z miejscem, gdzie miał spędzać większość dnia. Na szczęście znaleźliśmy Inspiren. Choć okres adaptacyjny był trudny, to udało się nam zorganizować go, przy współpracy z Panią Małgosią i Panem Jackiem, w sposób nam odpowiadający, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Był to czas potrzebny nie tylko Andrzejkowi na przygotowanie do samodzielnego, przedszkolnego życia, ale także dla nas – czas niezbędny do nabrania zaufania do instytucji i osób, które teraz miały mieć duży wpływ na nasze dziecko.

 

Przedszkole Inspiren stworzyło nam możliwości współuczestnictwa w Andrzejka przedszkolnym życiu na wiele różnych sposobów: wspólne wyjścia, udział w przedstawieniach, angażowanie nas w projekty, które realizują dzieci, promocję czytania książek przez rodziców dla dzieci… Szczególnie odpowiada nam nacisk, jaki położony jest w Inspiren na rozwój emocjonalny dzieci oraz na kwestie wychowawcze. Dzięki temu Andrzej uczy się, jak na miarę swoich możliwości, radzić sobie z problemami i jak ujarzmić otaczający go świat. Teraz Andrzej ma trzy latka – z uśmiechem idzie do przedszkola i z uśmiechem z niego wraca, a my jesteśmy spokojni, że oddajemy naszego brzdąca w miejsce, które lubi i które nazywa swoim ukochanym przedszkolem.

Kasia i Jacek, rodzice Andrzeja

Przedszkole Inspiren jest naprawdę świetnym miejscem, gdzie z pełnym spokojem zostawiam codziennie swoje dziecko. Kadra jest serdeczna, kompetentna, kreatywna i wspierająca dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje niezwykle podejście pedagogiczne w obliczu wyzwań, gdzie szybko reaguje się w sytuacjach wymagających. W przedszkolu przywiązuje się szczególną uwagę do rozwoju emocjonalnego dzieci oraz utrwala się w dzieciach pozytywne wartości. Dodatkowo standardem są rozwijające eksperymenty, koncerty oraz wycieczki. Jedynie żałuję, że starsza córka trafiła tu tylko na jeden rok do zerówki. Jest to wspaniałe miejsce, które w pełni polecam 🙂

Tomasz Witos

Szczerze polecam to przedszkole wszystkim dzieciom i ich rodzicom. Dzieci znajdą tu dużo ciepła, zrozumienia, szacunku, ciekawych i rozwojowych zajęć. Rodzice natomiast mądrość i doświadczenie kadry, z którego można korzystać pełnymi garściami. Jestem bardzo wdzięczna całej ekipie Inspiren za te 4 lata przedszkolnej przygody. Świadomość, że córka wkracza w świat szkolny z bagażem dobrych i wzmacniających doświadczeń jest bezcenna 🙂

Anna

Dołącz do naszej społeczności

Bądź na bieżąco – zalakuj FB i IG

wkrótce pojawi się coś więcej 🙂