opinie rodziców

Jest mi ogromnie żal, że to już koniec przedszkola. Od razu, po pierwszych zajęciach „Kółko graniaste” pokochałam Wasze przedszkole. Marcin trochę później, co naturalne 🙂 ale na całego.
Do tego stopnia, że chciałby jeszcze kolejny raz powtórzyć zerówkę.
Dziękuję Państwu i nauczycielom Inpiren za wszystko. Za wspaniałą opiekę, naukę, wychowanie. Za podejście do dzieci i rozumienie ich potrzeb. To były wspaniałe lata (od 2013 roku!) dla Marcina i dla nas rodziców.

Mama Marcina

Zawsze byliśmy przekonani do idei przedszkola i chcieliśmy, żeby Andrzej został przedszkolakiem tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. Tym bardziej zaskoczył nas problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na Ursynowie. Wszystkie przedszkola, które odwiedziliśmy, traktowały nas – rodziców jak niepotrzebne, szkodliwe ogniwo w relacjach między przedszkolem a dziećmi. My jednak nie wyobrażaliśmy sobie wychowywania Andrzeja w sposób spójny i odpowiedzialny bez współpracy z miejscem, gdzie miał spędzać większość dnia. Na szczęście znaleźliśmy Inspiren. Choć okres adaptacyjny był trudny, to udało się nam zorganizować go, przy współpracy z Panią Małgosią i Panem Jackiem, w sposób nam odpowiadający, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Był to czas potrzebny nie tylko Andrzejkowi na przygotowanie do samodzielnego, przedszkolnego życia, ale także dla nas – czas niezbędny do nabrania zaufania do instytucji i osób, które teraz miały mieć duży wpływ na nasze dziecko. Przedszkole Inspiren stworzyło nam możliwości współuczestnictwa w Andrzejka przedszkolnym życiu na wiele różnych sposobów: wspólne wyjścia, udział w przedstawieniach, angażowanie nas w projekty, które realizują dzieci, promocję czytania książek przez rodziców dla dzieci… Szczególnie odpowiada nam nacisk, jaki położony jest w Inspiren na rozwój emocjonalny dzieci oraz na kwestie wychowawcze. Dzięki temu Andrzej uczy się, jak na miarę swoich możliwości, radzić sobie z problemami i jak ujarzmić otaczający go świat. Teraz Andrzej ma trzy latka – z uśmiechem idzie do przedszkola i z uśmiechem z niego wraca, a my jesteśmy spokojni, że oddajemy naszego brzdąca w miejsce, które lubi i które nazywa swoim ukochanym przedszkolem.

 Kasia i Jacek, Rodzice Andrzeja

 

Przedszkole Inspiren to niezwykle przyjazne dziecku, miejsce, gdzie młody człowiek dorośnie pod okiem mądrych i doświadczonych pedagogów, otoczony szacunkiem i troską, nauczy się bardzo wiele o otaczającym świecie w sposób ciekawy, zabawny i twórczy. Mój syn spędził tu swoje 3 szczęśliwe lata, których życzę każdemu dziecku:)

Wyjątkowi ludzie tworzą wyjątkowe miejsce!

Agata, mama Julka

 

Nasze (bo nie tylko Franka) przedszkole to niesamowite miejsce.  Bezpieczne, bo przygotowywane dla własnych dzieci J, inspirujące i rozwijające dzieci poprzez zajęcia przestrzenne, muzyczne czy matematyczne i rodziców poprzez szkoły dla rodziców, czy indywidualne spotkania, no i co najważniejsze wychowujące – dzieci rozmawiają o uczuciach, uczą się własnego ciała, własnych możliwości, a przebywając w grupach mieszanych wiekowo uczą się budowania relacji zarówno ze starszymi, jak i młodszymi dziećmi  (co w przypadku braku rodzeństwa jest naprawdę niezastąpione).  Proces wychowawczy jest wspólnym dziełem przedszkola i rodziców – a przyznam, że często się zastanawiam, czy sama zwróciłabym uwagę na niektóre aspekty poruszane w przedszkolu. My rodzice jesteśmy częstym uczestnikiem życia przedszkolnego – robimy przedstawienia dla dzieci, spotykamy się wspólnie na ogniskach czy w teatrze, przychodzimy poczytać lub poopowiadać jako eksperci. Dlatego też Inspiren to miejsce, gdzie nie tylko dzieci budują pierwsze przyjaźnie, ale również rodzice mają wsparcie w sobie nawzajem.

Kiedy widzę, jak Franek buduje przestrzennie, opowiada o tematach projektów, mówi o swojej złości, no i tęskni, jak tylko musi trochę zostać w domu, to nie mam żadnej wątpliwości – Inspiren był strzałem w 10!

Ewka, mama Franka

 

Przedszkole Inspiren dało mojemu synowi nieocenioną mieszankę wartości i wiedzy, dzięki której jest dziś bardzo szczęśliwym 4 latkiem, wie czego chce, ma swoje zdanie, świetnie dyskutuje i nawiązuje kontakt z innymi dziećmi.

Nie byłoby to możliwe bez fantastycznej postawy opiekunów i właścicieli przedszkola, małym grupom i prawdziwej, indywidualnej pracy z dziećmi, które tego potrzebują.

Gdym miał dziś ponownie decydować, Szymon trafiłby do Inspiren.

Tata Szymona 

 

Wspaniałe przedszkole! Dzieci czują się w nim bezpiecznie, bardzo je lubią i często nie chcą z niego wyjść. Przede wszystkim jest to zasługa niezwykłych nauczycieli, którzy bardzo uważnie wspierają dzieci w rozwoju i wychowują w atmosferze wzajemnego szacunku. Niesamowity program edukacyjny przedszkola sprawił, że córka bez lęku i problemów zaczęła szkołę. Do dzisiaj zaskakuje mnie mnóstwem informacji, których dowiedziała się przy tworzeniu projektów jeszcze w przedszkolu po prostu świetnie się bawiąc. Wpływ przedszkola na córkę był tak pozytywny, że ani przez chwilę nie wahałam się przy jego wyborze dla syna. I znowu, już od pierwszych chwil w Kółku Graniastym, które pomaga dzieciom oswoić się z przedszkolem, wiadomo było, że to dobry wybór, a Mateusz nie mógł się doczekać, kiedy będzie prawdziwym przedszkolakiem. Teraz z radością obserwuję jak pod wpływem przedszkola uczy się samodzielności, poszerza słownictwo w zastraszającym tempie i zmieniają się jego prace plastyczne. On sam z dumą mi opowiada, czego dowiedział się w przedszkolu, co już umie, z kim się przyjaźni i dobrze się bawi.
Mama Łucji i Mateusza

 

Mój syn Szymon chodził do przedszkola Inspiren w latach 2010 – 2014. Na początku miałam pewne obawy, jak sobie poradzi w nowym środowisku. Okazało się, że wybór tego przedszkola to był strzał w 10. Już pierwsze miesiące były dla niego przełomowe, synek rozgadał się, zawarł nowe przyjaźnie, pokochał panie przedszkolanki. Mimo pozostawania w przedszkolu cały dzień do późnego popołudnia, nie stanowiło to dla niego problemu i bywało tak, że nie chciał wracać do domu. Gdy mieliśmy jakikolwiek pytania bądź problemy do omówienia, to zarówno Pani Małgosia jak i pozostałe Panie przedszkolanki chętnie poświęcały czas na rozmowę. Bardzo podobało mi się to, że przedszkole chętnie angażuje rodziców do różnych przedsięwzięć, zachęcając np. do czytania dzieciom bajek w przedszkolu, opowiadania o swojej pracy czy też wspólnych pikników. Dużym atutem przedszkola jest Pan Jacek, który z dziećmi gra na instrumentach oraz prowadzi doświadczenia. Przy wyborze przedszkola ważne były dla mnie kwestie wychowawcze. Pani Małgosia jak i personel przedszkola dużą wagę przykłada do szacunku dla drugiego człowieka, w tym tego najmniejszego. Przy okazji pierwszej rozmowy z Panią Małgosią okazało się, że czytałyśmy i cenimy wiele tych samych lektur (np. jedna z ulubionych: „Jak mówić, by dzieci słuchały…”). Znajomości z innymi dziećmi i rodzicami zawarte podczas tego okresu są dla nas nadal bardzo ważne i mam nadzieję, że jeszcze będą trwały. Okres przedszkolny w życiu Szymona już się zakończył, ale nasze kontakty z tym przedszkolem nadal trwają. Polecam je wszystkim rodzicom!

Kasia, mama Szymona

 

Gorąco polecamy przedszkole Inspiren. Nasz syn uczęszcza do tego przedszkola już trzeci rok, bardzo dobrze się tu czuje i chętnie przychodzi. Panie są bardzo miłe, ciepłe, uśmiechnięte, traktujące dzieci z szacunkiem. Jest wiele ciekawych wyjść np. do biblioteki, teatru, straży pożarnej, etc. Ale przede wszystkim najatrakcyjniejsze są zajęcia w przedszkolu. Panie realizują z dziećmi wiele pomysłów na zabawy twórcze i poznawcze. Dzieci zdobywają wiedzę oraz mogą uruchomić swoją nieograniczoną wyobraźnię i przelać ją na niesamowite prace (samodzielne lub w grupach) wykorzystujące różne przedmioty do ich budowy (jak np. pudełka, opakowania, rurki, sznurki etc.). Jesteśmy zachwyceni atmosferą jaka panuje w przedszkolu oraz podejściem Pań do dzieci. Bardzo nam się podoba sposób pomocy dzieciom w rozwiązywaniu konfliktów i radzenia sobie z własnymi emocjami. Rodzice mają nieograniczoną możliwość rozmowy z Paniami o swoich dzieciach. Dla nas dodatkowo, jako rodziców młodego alergika, ważna jest możliwość zastosowania indywidualnej diety, zalecanej przez lekarza (eliminującej gluten).

Rodzice Patryka

 

To przedszkole jest po prostu FANTASTYCZNE! Nasza córeczka zaczęła chodzić do Inspiren gdy miała 2,5 roku. Bardzo szybko zaprzyjaźniła się z nowym miejscem i dziećmi, a przede wszystkim pokochała wspaniałych opiekunów. Właściciele przedszkola: Pan Jacek, który nigdy nie rozstaje się z gitarą i Pani Małgosia kojarzona z uśmiechem i piosenką na ustach, potrafili stworzyć miejsce pełne radości, życzliwości i wzajemnego szacunku. Mają wielkie serca do małych rozrabiaków. Zresztą nie tylko oni, wszyscy opiekunowie są tutaj wyjątkowi! Aż mi się łezka w oku zakręciła, gdy pewnego dnia Jagoda postanowiła narysować najważniejsze osoby w jej życiu – oprócz rodziców na kartce znalazła się pani przedszkolanka:) Dzięki temu, że przedszkole jest małe, panuje w nim fajna, rodzinna atmosfera. Wszyscy się doskonale znają i widzą  potrzeby i zainteresowania każdego dziecka. Opiekunowie bardzo się  starają  żeby dzieci miały jak najlepiej i najciekawiej wypełniony czas. Jagoda zaskakuje mnie znajomością nowych słów, piosenek, wierszyków i rymowanek…  Codziennie zajęcia urozmaicane są atrakcyjnymi wycieczkami do lasu, teatru, fabryki czekolady itp.  W przedszkolu Inspiren cenię także konsekwencję w wychowywaniu, reguły i granice, które nauczyciele starają się wyznaczać i egzekwować. Codziennie otrzymuję wiadomości o tym co działo się danego dnia z naszą córeczką, a co rok dokładne podsumowanie jej postępów. Jeśli są jakiekolwiek problemy wychowawcze otrzymujemy szybko informację i wspólnie ustalamy metodę działania.

Jak sama nazwa wskazuje Inspiren INSPIRUJE – zarówno dzieci, jak i nas rodziców.

Mama Jagody