o nas

INSPIREN istnieje od 2005 roku. Zaczynaliśmy od edukacyjnych zajęć „Kółko Graniaste”, które w atmosferze radosnej zabawy kształtują pozytywny obraz przedszkola. Prowadzimy je do dziś. Dzięki nim utwierdziliśmy się w przekonaniu, że praca z dziećmi jest naszą misją.

Dlatego w 2009 roku otworzyliśmy prywatne Przedszkole Inspiren przy ulicy Lokajskiego 14. Uczęszczają do nas dzieci z Natolina, Kabat, dalszych części Ursynowa, a nawet Mokotowa i Wilanowa. Praca z dziećmi jest naszą pasją. Przedszkolaki ciągle nas zaskakują, uczą wrażliwości i uważności, zarażają radością. Wspaniale jest obserwować jak stają się coraz bardziej samodzielni, nabierają pewności siebie, pomagają młodszym.

Książki Adele Faber i Elein Mazlish zainspirowały nas kilkanaście lat temu, kiedy na świat miała przyjść nasza córka. Teraz metody w nich zawarte pomagają nam i naszym pracownikom wspierać dzieci w rozwoju i radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Co wyróżnia nasze przedszkole:

  • koncentracja na rozwoju emocjonalnym i społecznym,
  • uczenie samodzielności,
  • spójność wychowawcza,
  • metoda projektów – przy jej pomocy realizujemy podstawę programową,
  • bliska współpraca z rodzicami,
  • Klub Młodego Odkrywcy, gdzie dzieci mogą eksperymentować i poczuć się jak prawdziwi naukowcy.

Prywatne Przedszkole Inspiren stworzyliśmy dla:
WASZYCH DZIECI – jako bezpieczne miejsce, w którym wspieramy ich rozwój w kluczowych, pierwszych latach życia.
WAS – RODZICÓW – chcemy inspirować, dzielić się wiedzą na temat rozwoju dziecka i pomysłami na radzenie sobie z tą piękną lecz niełatwą rolą. Pragniemy również stworzyć atmosferę sprzyjającą integracji rodziców i wymianie doświadczeń.
Jesteśmy wdzięczni, że możemy dla Was pracować.

Małgorzata Renkiewicz
Jestem dyrektorem przedszkola, zajmuję się stroną dydaktyczną i personalną oraz coachingiem rodzicielskim. Prowadzę bloga o wychowaniu OKO CYKLONU . Przez wiele lat, byłam także współwychowawcą w jednej z grup, a dziś nadal prowadzę zajęcia ABC emocji. Wychowanie przedszkolne to mój drugi fakultet. Nie od razu odnalazłam powołanie, ale teraz wiem, że właśnie to zawsze chciałam robić. Praca z dziećmi i ich rodzicami przynosi mi wiele frajdy i satysfakcji, cieszę się słysząc, że jest pożyteczna.
Jacek Renkiewicz
Zajmuję się stroną finansową, prawną i organizacyjną przedszkola, ale prowadzę także zajęcia z dziećmi:
rytmikę, eksperymenty i zajęcia techniczne. Dociekliwość i kreatywność dzieci niezwykle mnie inspiruje. W przedszkolu założyłem Klub Młodych Odkrywców, któremu patronuje Centrum Nauki Kopernik. Bardzo zależy mi na tym, żeby dzieci samodzielnie odkrywały, że nauka może być wspaniałą przygodą.